امروز پنج شنبه ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

آخرین اخبار سایبر

آخرین مقالات

پربازدید ها


نسخه چاپي ارسال به دوستان تاريخ : ۳ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: 330« رفع مخفیانه مشکل بزرگ امنیتی در سیستم عامل MAC »


چندی پیش کاربران از نقصی در نرم‌افزار کنفرانس ویدئویی زوم شکایت کردند که آن‌ها را بدون رضایت خودشان وارد تماس‌های ویدئویی می‌کرد.

به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی theinquirer، چندی پیش کاربران از نقصی در نرم‌افزار کنفرانس ویدئویی زوم شکایت کردند که آن‌ها را بدون رضایت خودشان وارد تماس‌های ویدئویی می‌کرد. اپل هم‌اکنون به‌صورت مخفیانه به‌روزرسانی جدیدی را برای سیستم‌عامل مک عرضه کرده است که سرور شبکه محلی مخفی‌ای که این نرم‌افزار روی دستگاه‌های مک نصب می‌کرد را حذف می‌کند. گفته می‌شود که عامل اصلی این اختلال همین شبکه محلی است.

این به‌روزرسانی به‌صورت خودکار انجام می‌شود و کاربران مک برای فعال‌سازی آن نیاز به انجام کاری دارند و حتی ممکن است از بروز آن حتی آگاهی نداشته باشند. اپل پیش‌ازاین نیز این اقدام را انجام داده بود و ظاهرا ترجیح این کمپانی برای رفع نقص نرم‌افزارهای و سرویس‌های محبوب به عرضه به‌روزرسانی‌های مخفیانه است.

پریسیلا مک کارتی به‌عنوان یکی از سخنگوهای زوم در این رابطه اظهار داشت:« ما خوشحالیم که با اپل در آزمایش این به‌روزرسانی همکاری کردیم. انتظار می‌رود که این مشکل مرتبط با سرور وب امروز برطرف شود. ما از صبر کاربرانمان در هنگام رسیدگی به نگرانی‌هایشان تشکر می‌کنیم.»

ازآنجایی‌که ۴ میلیون نفر در ۷۵۰ هزار کمپانی از این سیستم استفاده می‌کنند، عرضه این وصله به‌روزرسانی برای ایمن نگه‌داشتن آن‌ها در برابر وب‌سایت‌های مخربی که ممکن است از این نقص سو استفاده کرده باشند، تلاش می‌کند. همچنین لازم به ذکر است که در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی بر سو استفاده از این نقص به دست نیامده است و سرعت عمل اپل در رفع این مشکل قابل‌تمجید است.

منبع :
برچسب ها:
ارسال نظر


 

نظر خود را ارسال کنید