امروز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

آخرین اخبار سایبر

آخرین مقالات

پربازدید ها


نسخه چاپي ارسال به دوستان تاريخ : ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ کد خبر: 205« تهدید در پی انتشار تصاویر خصوصی »


رئیس پلیس فتای پایتخت گفت: سارق گوشی تلفن همراه که اقدام به مزاحمت و اذیت آزار مالک گوشی سرقتی می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ کاکوان در گفتگویی اظهار کرد: سارق با انتشار تصاویر خانوادگی و خصوصی ذخیره شده در گوشی تلفن همراه در شبکه‌های اجتماعی‌ و ارسال پیام‌های توهین آمیز مالک گوشی سرقتی را تهدید می‌کرد.

وی افزود: شاکی به همراه مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه نمود و اظهار داشت، شخص ناشناسی در یکی از شبکه‌های اجتماعی از طریق شماره‌ای مشخص اقدام به ارسال پیام‌های توهین آمیز و تهدید آمیز برای وی نموده است.

این مقام انتظامی ادامه داد: با استعلام‌های صورت گرفته مالک خط ساکن ایلام شناسایی شد که با سایر اقدامات صورت گرفته مشخص شد خط مذکور درزمان وقوع جرم در تهران فعالیت داشته و از آنجایی که خط متهم در فضای مجازی و مخابراتی فعالیت نداشت هیچگونه اقدامی جهت شناسایی متهم درفضای مجازی متصور نبود.

سرهنگ کاکوان خاطر نشان کرد: از سوی دیگر شاکی در اظهارات خود بیان داشت که علاوه بر مزاحمت‌های پیامی متهم اقدام به ارسال تصاویری از ایشان برای وی نموده است که این تصاویر توسط گوشی موبایلشان عکسبرداری و فقط در آن گوشی بوده که در یک مهمانی که با حضور خودشان و نامزد و پدر و مادر و برادر شاکی بوده مفقود گشته است.

رئیس پلیس فتای پایتخت ادامه ‌داد: با توجه به اظهارات شاکی که بیان نمود تصاویر ارسالی در گوشی وی بوده و در یک مهمانی مفقود شده اقدامات فنی درخصوص سایر خطوط مورد استفاده در گوشی شاکی صورت پذیرفت که مشخص شد که خطی که همان خط متهم بوده و اقدام به ارسال تصاویر و پیام‌های مزاحمت آمیز نموده است در گوشی شاکی مورد استفاده واقع شده و چنین متصور می‌گردد که گوشی شاکی در اختیار و یا در دسترس متهم بوده است با عنایت به اینکه خط مذکور در فضای مجازی فعالیت داشت از طریق اقدامات فنی صورت گرفته از خط مذکور‌، با استعلام از مبادی ذی‌صلاح جوابیه استخراج گردید که از اقوام شاکی بوده که به همراه گزارش نهایی به دادسرا ارسال و قرار تامین لازم برای متهم پرونده صادر شد.

وی از تمام شهروندان خواست که برای دستگاه‌های هوشمند خود جهت عدم دسترسی افراد و سارقان به اطلاعاتشان حتما رمزعبور مطمئن انتخاب نمایند و از در اختیار قرار دادن این دستگاه‌ها به افراد دیگر خودداری نمایند.

به گفته سرهنگ کاکوان ذخیره‌سازی عکس و کلیپ‌های خانوادگی در گوشی همراه اشتباه است و کاربران باید این فایل‌ها را بر روی حافظه‌های جانبی ذخیره نمایند و این حافظه‌ها را نیز در جای امنی به دور از دسترس دیگران نگهداری کنند.

منبع : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
برچسب ها:
ارسال نظر


 

نظر خود را ارسال کنید